Čištění perských koberců

Čištění perských koberců

Koberec je hřejivou a měkkou součástí interiéru, která dovede zútulnit jakoukoli místnost, zlepšit její tepelně-izolační, akustické i estetické klima a celkově přispět k dobré atmosféře. Potenciálně však koberec může být nebezpečným partnerem, a to tehdy, zapomíná-li se na jeho čištění. Mezi svými vlákny totiž shromažďuje prachové částice, roztoče i další mikroorganismy, které lidskému zdraví rozhodně neprospívají. Čištění navíc také prodlužuje živostnost koberce, což zejména v případě historicky cenných perských koberců jejich majitelé rozhodně ocení. Čištění perských koberců je hotové mistrovské dílo, jež se vymyká z běžných standardů úklidových činností. Naše zkušená a zavedená úklidová firma však má i s touto specialitou značné zkušenosti, takže čištění perských koberců zvládá naprosto bezchybně.

Koberec coby absorbent prachu

Mezi lidmi někdy bývá rozšířen názor, že perské koberce se příliš nehodí do prostor, kde se pohybují alergici, neboť prach a roztoči, kteří v nich žijí, způsobují alergikům obtíže. Pravdou ovšem je, že prach, který se zadržuje v koberci, je jeho jemnými vlákny přidržen, a tudíž nedochází k jeho víření a poletování v ovzduší pokoje, jako je tomu například u tvrdých podlahovin. Tím se prachové částice nedostávají do dýchacího ústrojí člověka. Pokud tedy nemůžeme několikrát denně podlahu setřít, je lepší pořídit si koberec, který na sebe prach váže a zadrží ho. Potom je ovšem třeba myslet na pravidelné čištění perských koberců.

Pravidelné čištění perských koberců je potřebné

Stejně jako o své tělo, i o perské koberce je potřeba pečovat pravidelně. Ne samozřejmě tak často, jako si čistíme zuby či umýváme ruce, ale přesto – jenom pravidelné čistění perských koberců splní svůj účel správně a zajistí Vám kvalitní životní prostředí ve Vaší místnosti. Doporučovaný interval čištění perských koberců je zhruba půl roku. Necháte-li tedy koberec vyčistit dvakrát do roka, máte v zásadě jistotu, že vše bude, jak má být, a případní mikrobi se mezi vlasy Vašeho perského koberce nestihnou zabydlet a prach zbytnět. Obraťte se na naši firmu, kdykoli jen uznáte za vhodné, a čištění perských koberců bude vždy snadnou věcí, která se rychle a kvalitně vyřeší.

Správná metoda čištění perských koberců

Čištění perských koberců vyžaduje důkladnou mentální přípravu, zejména zvážení a posouzení stavu koberce a míry jeho znečištění. Podle toho náš pracovník zvolí tu správnou metodu, kterou nejlépe dosáhne správného čištění perského koberce.

Nejjemnější metodou je šetrné ruční čištění, u koberců, které jsou v dobré formě, lze naopak využít i extrakční metody, která je na špičce moderních technologií a nabízí vedle výborných výkonů i velmi krátký čas schnutí koberce, protože jeho povrch je hned po skončení čištění perských koberců pouze slabě vlhký.

Extrakční čištění perských koberců

Při extrakčním čištění perských koberců se používá výkonný stroj, který se jmenuje extraktor. Tento extraktor nejprve vstříkne mezi vlasy perského koberce natlakovanou horkou vodu smísenou již předem s čisticím prostředkem a ihned vzápětí, až se čisticí tekutina spojí s nežádoucím znečištěním v koberci, ji stroj vsaje zpět do sebe, v důsledku čehož je koberec velmi brzy po vyčištění nejen skvěle čistý, ale rovněž téměř suchý. Tím se výrazným způsobem snižují prostoje a čekací čas, což může být značnou výhodou zejména v provozech či prostorech, kde není času nazbyt. Díky extrakčnímu čištění neztratí Vaše kancelář ani o minutu více času, než je nezbytně nutné, protože extrakční metoda je světově nejprogresivnějším způsobem čištění perských koberců i čalouněného nábytku a podobných věcí.

Odborníci, kteří přijedou na zavolání

Neváhejte se na nás obrátit, kdykoli jen budete potřebovat. Čištění perských koberců pro Vás přijedeme zajistit v nejkratším možném čase. Naše linka je kdykoli připravena přijímat Vaše objednávky a naši zkušení, vyškolení a nadmíru šikovní pracovníci vybavení tím nejmodernějším strojním vybavením jsou kdykoli připraveni Vaše objednávky plnit.

Ne nadarmo jsme za roky působení v Praze i jejím širším okolí nasbírali kromě bohatých a cenných zkušeností též spousty kladných recenzí našich spokojených klientů z řad firem i domácností.

Zašlete poptávku našich služeb

Chcete se nadobro zbavit starostí s úklidem? Svěřte úklidové práce našim pečlivým zaměstnancům. Vyplňte tento krátký formulář a obdržíte nabídku šitou na míru.

Formulář je určen výhradně k zasílání poptávek nebo dotazů souvisejících s činností společnosti KUDASAI s.r.o. se sídlem Dlouhá 705/16, Staré Město, 110 00, Praha 1, IČO: 04670647, DIČ: CZ04670647. Kliknutím na tlačítko “Odeslat zprávu” potvrzujete, že jste se seznámili se zpracováním osobních údajů.