Čištění židlí

O čištění židlí

Naše firma se v oblasti čištění, úklidu a všech souvisejících činností pohybuje již pěknou řadu let, a proto Vám můžeme nabídnout nadstandardní servis, také pokud jde o čištění židlí, zejména těch čalouněných. Čalounění je samozřejmě věc velice pohodlná, krásná a v důsledku i zdravá, protože člověk si neotlačuje sedací svaly o tvrdou podložku. Potenciálně však čalounění může být i škodlivé, a to právě tehdy, není-li o ně správně pečováno a zejména není-li správně a pravidelně čištěno. Čalounění totiž v sobě dovede absorbovat velké množství prachu, mikrobů a dalších alergenů, jejichž koexistence s lidmi mívá negativní dopady na lidské zdraví. Kvalitní čištění židlí ovšem tomuto riziku učiní přítrž a čalouněná židle bude mít pouze výhody vyplývající z její měkkosti, pohodlnosti, ba i krásy.

Čištění čalounění na židlích

Čalounění, jak jsme již pravili, vyžaduje pravidelnou péči a zejména pravidelné a důkladné čištění. Toto čištění ovšem není jen tak ledajaké, a má-li být dosaženo bezchybných výsledků, je třeba notné dávky schopností, průpravy i vybavení. Je samo sebou možné čištění židlí zvládnout svépomocí, ale v mnoha případech je účinnost podobná, jako kdyby měl klarinetista opravovat větrnou elektrárnu. Jistá specializace v lidských činnostech, která se po dobu trvání naší civilizace vyvinula, totiž není na škodu, a pokud chceme, aby čištění židlí mělo ten správný efekt, to jest, že židle bude na konci procesu čistá, suchá, krásná a nepoškozená, je vždy lepší zavolat odbornou úklidovou firmu, která čištění židlí nabízí na profesionální úrovni.

Metody čištění židlí

Naši pracovníci přistupují ke každé činnosti sofistikovaně a zejména individuálně, takže vždy zvolí ideální metodu čištění židlí. U vzácných barokních kousků se samozřejmě přistoupí k tomu nejjemnějšímu ručnímu čištění, aby nebylo pražádné riziko byť sebemenšího poškození vzácných starých textilií. Naproti tomu u moderních židlí, jejichž čalounění není věkem oslabeno, lze využít těch nejmodernějších metod, mezi něž patří zejména extrakční čištění. Tím je zajištěna maximální účinnost čištění židlí a jistota vždy dobře odvedené práce a dokonalého výsledku. Židlí může být v některých typech prostoru (kupř. v zasedací místnosti či stravovně) velmi mnoho a správně zvolený postup čištění židlí je základním předpokladem úspěšného dosažení cíle. Naši pracovníci jsou ovšem nejen důkladně školeni v nejmodernějších trendech své oblasti působení, ale jsou i zkušenými řemeslníky svého oboru. Proto je na ně vždy spolehnutí.

Extrakční metoda čištění židlí

Při extrakčním čištění židlí se používá výkonný stroj zvaný extraktor. Tento extraktor nejprve vstříkne do čalounění natlakovanou horkou vodu smísenou již předem s čisticím prostředkem, leč již vzápětí, kdy se čisticí tekutina spojí s nežádoucím znečištěním v čalounění, ji stroj vsaje zpět do sebe, v důsledku čehož je židle velmi brzy po vyčištění nejen skvěle čistá, ale také suchá. Tím se výrazným způsobem snižují prostoje a čekací čas, což může být značnou výhodou v provozech či prostorech, kde není času nazbyt.

Díky extrakčnímu čištění neztratí Vaše restaurace ani o minutu více času, než je nezbytně nutné, protože extrakční metoda je světově nejprogresivnějším způsobem čištění židlí a dalšího čalounění.

Pravidelné čištění židlí se vyplatí

Stejně jako o zuby či vlasy, i o čalounění je potřeba pečovat pravidelně. Ne samozřejmě tak často, jako si čistíme zuby či umýváme vlasy, ale přesto – jenom pravidelné čistění židlí a čalounění zajistí kvalitní životní prostředí ve Vaší místnosti. Doporučovaný interval čištění čalouněných židlí je zhruba půl roku. Necháte-li tedy židle vyčistit dvakrát do roka, máte celkem jistotu, že vše bude, jak má být, a případní mikrobi se ve Vašem čalounění nestihnout zabydlet a prach zbytnět. Obraťte se na naši firmu, kdykoli jen uznáte za vhodné a čištění židlí bude vždy snadnou věcí.

Ozvěte se nám a my přijedem kdykoliv

Naše firma je připravena na čištění židlí i všechny další úkony, kdykoli jen potřebujete. Směle zavolejte naši nonstop linku třeba v neděli v šest hodin ráno, stalo-li se třeba, že jste zapomněli objednat čištění židlí před velkým nedělním banketem.

Naši pracovníci se Vám vždy pokusí vyjít vstříc, aby vše bylo hotovo v ten pravý čas a na té nejvyšší profesionální úrovni.

Zašlete poptávku našich služeb

Chcete se nadobro zbavit starostí s úklidem? Svěřte úklidové práce našim pečlivým zaměstnancům. Vyplňte tento krátký formulář a obdržíte nabídku šitou na míru.

Formulář je určen výhradně k zasílání poptávek nebo dotazů souvisejících s činností společnosti KUDASAI s.r.o. se sídlem Dlouhá 705/16, Staré Město, 110 00, Praha 1, IČO: 04670647, DIČ: CZ04670647. Kliknutím na tlačítko “Odeslat zprávu” potvrzujete, že jste se seznámili se zpracováním osobních údajů.